Ar ūkininkams teks patiems dalyvauti GPAIS apskaitoje?

Prieš pusmetį svarstyta pakuočių tvarkymo problema žemės ūkyje taip ir lieka neišspręsta. Diskusijos valdžioje vyksta toliau. Iki šiol tebėra problema su šienainio plėvelės ir tinklelio išvežimu – nėra kas juos išvežtų.

„Kreipėmės į Europos Komisiją, ji aiškiai pasakė, kad jei laikoma pakuote – tai šalis turi užtikrinti tinkamą jos tvarkymą. O atlieka – tada priimkite į sąvartynus… Pirmiausiai turi būti parengta tvarka, paruošti tvarkytojai, kurie iš mūsų priimtų ir problema išsispręstų“, – sako Jonas Sviderskis, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius.

Žemės ūkio rūmų direktorius Sigitas Dimaitis teigia, kad su planuojamu priimti įstatymu situacija tikrai nepagerės, nes žemdirbiai ir dabar privalo tvarkyti šias atliekas, bet, pakeitus įstatymą, ūkininkas, naudojantis tinklelį bei plėvelę, įstatymiškai taps gamintoju ir atsiras prievolė mokėti pakuotės mokestį bei dalyvauti GPAIS (vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje).

„Turime savo pasiūlymą: manome, kad prekeiviai, kurie parduoda plėvelę ar tinklelį, patys turėtų pildyti GPAIS sistemą ir jie turėtų būti įpareigoti priimti tokias atliekas iš žemės ūkio subjektų“, – sako žemės ūkio ministro patarėja Giedrė Pupšytė.

Šaltinis: https://bit.ly/PakuotesZemesUkyje

Kokia jūsų nuomonė Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymo klausimu?


Primename, kad įmonė UAB GPAIS teikia apskaitos GPAIS sistemoje paslaugas. Prireikus pagalbos, maloniai kviečiame kreiptis – mumis pasitiki jau 900 įmonių!

Pateikite užklausą čia – www.gpais.com

Arba susisiekite tel.: +370 620 27 710, el.p.: info@gpais.com.