Kuo skiriasi pakuočių kategorijos GPAIS?

Pakuotės kategorijos Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS). Prekinės, grupinės, transporto pakuotės – kuo jos skiriasi?

Pakuočių apskaitą GPAIS vykdantiems, apskaitant veikloje naudojamas pakuotes reikia nurodyti kiekvienos jų kategoriją. Dažnai verslai ir asmenys pasimeta, nesuprasdami, kaip tos pačios medžiagos pakuotė gali būti skirtingai klasifikuojama.

Pakuočių kategorijos skirstomos šitaip:

  1. Prekinė, arba pirminė, pakuotė – pakuotė, kuri kartu su gaminiu sudaro prekinį vienetą ir pateikiama vartotojams ar gaminio naudotojams.
  2. Grupinė, arba antrinė, pakuotė – pakuotė, kurioje vartotojams ar gaminio naudotojams pateikiama tam tikra grupė prekinių vienetų ar kuri naudojama prekių atsargoms papildyti. Grupinę pakuotę galima pašalinti nepažeidus gaminio.
  3. Transporto, arba tretinė, pakuotė – pakuotė, kuri palengvina prekinėje ar grupinėje pakuotėje supakuotų gaminių gabenimą, tvarkymą ir gabenimo bei tvarkymo metu apsaugo juos nuo pažeidimo. Transporto pakuotėms nepriklauso kelių, geležinkelių, laivų ir lėktuvų konteineriai.

Apskaita GPAIS sistemoje gali būti paini ir varginanti. Bet jums nebūtina to daryti patiems – patikėkite šiuos darbus apskaitos specialistams. Jau ketverius metus sėkmingai tvarkome visus GPAIS apskaitinius duomenis daugiau nei 1100 Lietuvos įmonių.

tel.: +370 620 27 710
el. p.: info@gpais.com
www.gpais.com