Planuojami GPAIS sistemos atnaujinimai

Geros naujienos GPAIS fronte – sistema turėtų greitai būti atnaujinta. Aplinkos ministerija paskelbė Vieningos gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinės sistemos (GPAIS) palaikymo ir vystymo paslaugų viešąjį pirkimą.

Siekiama, kad sistema būtų ne tokia sudėtinga, nestrigtų, o įmonėms – atliekų darytojams, tvarkytojams, gamintojams ir importuotojams ja naudotis būtų greičiau ir patogiau. Tam numatoma atsisakyti perteklinių funkcijų, automatizuoti duomenų teikimą, sujungti GPAIS su kitomis valstybės informacinėmis sistemomis.

GPAIS bus tobulinama atsižvelgus į ją naudojančių įmonių ir organizacijų pateiktas pastabas, svarbiausius poreikius:

  •  Bus plėtojami atliekų susidarymo, tvarkymo, gaminių ir pakuočių apskaitos, tarpvalstybinių atliekų vežimų ir kiti funkciniai moduliai.
  •  Bus peržiūrimos ir tobulinamos atliekų vežimo lydraščių, įrodančių dokumentų išrašymo funkcijos.
  •  Numatoma mažinti duomenų suvedimo žingsnių skaičių, sudaryti daugiau galimybių juos filtruoti, rūšiuoti ir analizuoti, taisyti.
  •  Sistema bus pritaikyta automatiškai perduoti duomenis į Valstybinės mokesčių inspekcijos važtaraščių registravimo posistemę i.VAZ., duomenų mainams su įmonės „Regitra“ centralizuota transporto priemonių savininkų apskaitos informacine sistema (TPSAIS) ir kt.

Plačiau Aplinkos ministerijos pranešime: https://bit.ly/3deq3Qy

Vis dėlto, GPAIS apskaita tebėra ir liks papildoma našta verslui, atimanti nemažai darbo laiko. Todėl galite rinktis patikėti ją srities specialistams – su įvairiausio pobūdžio verslų GPAIS apskaita dirbame jau ketvirtus metus.


Kreipkitės ir sutarsime palankiausias jūsų verslui sąlygas:

tel.: +370 620 27 710
el. p.: info@gpais.com
www.gpais.com