Slepiantiems taršą – didesnės baudos

Nuo šių metų sausio verslo, slepiančio taršą savo veikloje, laukia skaudžios pasekmės.

Štai visiškai nevykdantiems gaminių ir pripildytų pakuočių apskaitos ir neteikiantiems deklaracijų mokestis bus apskaičiuojamas dauginant mokėtojo per tikrinamąjį mokestinį laikotarpį gautas pajamas iš 0,02 koeficiento. Tačiau visais atvejais ne mažiau nei 10 000 Eur.

Kiti nuslėpusieji taršą gaminių ar pakuočių atliekomis, kaip ir iki šiol, turės mokėti mokestį padidintu (dvigubu) tarifu. Mokestis padidintu tarifu bus taikomas ir už galimai nusikalstamą veiką (pvz. dokumentų klastojimą).

Visa tai nurodo sausį įsigalioję mokesčio už aplinkos teršimą įstatymo pakeitimai. Jame nurodyta, kad nuslėpta tarša bus laikomas ne tik nedeklaruotas taršos kiekis (kas jau yra įprasta), bet ir klaidingai nurodyta teršalų, degalų, gaminių, pakuočių, atliekų rūšis, taip pat ir tarifą mažinantys koeficientai, jei dėl tokių klaidų buvo nedeklaruotas ar deklaruotas mažesnis mokestis už aplinkos teršimą.

Įstatymo pakeitimai aktualūs visiems verslams ar individualiems asmenims, vykdantiems veiklą, kurioje susidaro ar yra tvarkomos atliekos, taip pat, kurioje naudojamos ar importuojamos pakuotės.

Kviečiame atsakingai vykdyti gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą vieningoje apskaitos sistemoje GPAIS. Jei reikia pagalbos – kreipkitės į UAB GPAIS specialistus ir padėsime jums susitvarkyti su visais reikalingais sistemos apskaitos dokumentais.


Kreipkitės ir aptarkime bendradarbiavimo sąlygas:

tel.: +370 620 27 710
el. p.: info@gpais.com
www.gpais.com