2 metai su GPAIS – kada matysime pokyčius sistemoje?

Nors visi galėtų sutikti, kad GPAIS yra išties reikalinga aplinkosaugai priemonė, išgirdus šios sistemos pavadinimą, daugelis vis dėlto susiraukia. Jau trečius metus verslai vykdo gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitą. Vieniems tai sekasi lengviau, kitiems, deja, gerokai sudėtingiau.

Nors Aplinkos apsaugos statistinės prievolės vykdymui sukurta GPAIS sistema kainavo virš 2,5 mln. eurų, per daugiau nei dvejus metus jos funkcionalumas menkai patobulėjo.  Iki šiol GPAIS apskaitos vykdymas verslui yra atskiras, komplikuotas ir daug laiko suryjantis darbas, kuriam dažniausiai paskiriami vadovai arba tam samdomi atskiri darbuotojai.

Aplinkos ministerija (AM) teigia, kad nusiskundimus sistema visuomenėje puikiai girdi ir siekia į juos atsižvelgti. Dar praėjusiais metais buvo sudaryta atskira darbo grupė, skirta aptarti ir nuspręsti, kaip galima sistemą patobulinti. Darbo grupė sudaryta iš ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros, Aplinkos apsaugos departamento ir ekonominių bei socialinių partnerių atstovų. Pasak AM, yra skelbiami viešieji pirkimai sistemos tobulinimui pagal darbo grupėje nustatytus prioritetus.

Daugiau apie verslo ir AM poziciją dėl GPAIS: bit.ly/2MetaiSuGpais 

 

Primename, kad UAB GPAIS teikiame pakuočių ir atliekų apskaitos paslaugas GPAIS. Jums tereiks kiekvieno ketvirčio pabaigoje mums atsiųsti apskaitai reikalingus užpildytus dokumentus. O mes atliksime registraciją GPAIS, parengsime lydraščius, tvirtinsime vežimus, pildysime ir formuosime žurnalus bei pateiksime ketvirčio suvestines ir metines ataskaitas. Mes taip pat atstovaujame ir santykiuose su Aplinkos apsaugos departamentu prie AM ar Aplinkos apsaugos agentūra dėl apskaitos duomenų GPAIS.

Mūsų kainos prasideda nuo 7,50 eur/mėn. Individuali kaina nustatoma kiekvienai įmonei, atsižvelgiant į jos konkrečią veiklą, atliekų kiekį ir t.t. Norint sužinoti tikslią kainą, reikia atsakyti į šiuos klausimus.


Susisiekite su mumis tel.: +370 620 27 710, el. p.: info@gpais.com.

Daugiau informacijos rasite ir www.gpais.com