Kodėl privalote vykdyti apskaitą GPAIS

Dauguma mūsų supranta, jog norint saugoti gamtą ir mus supančią aplinką, būtina rūšiuoti atliekas. Visas atliekas – tiek nepavojingas, tiek pavojingas.

Prie didžiulio atliekų kiekio susidarymo prisideda ne tik stambios gamybos įmonės. Iš tikrųjų, prisideda ir mažos įmonės bei beveik kiekvienas fizinis subjektas, užsiimantis veikla, kurioje produktai yra bent menkiausiai įpakuojami.

Vis dar pastebime, kad yra nežinančių, jog jie privalo vykdyti apskaitą Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS). O kai kurie apskaitos nevykdo dėl sistemos sudėtingumo.

Vis tik, to nedarydamos įmonės smarkiai rizikuoja. Anksčiau ar vėliau, įmonėje atlikus patikrinimą ir radus šios apskaitos spragas, bus taikomos didelės baudos. Už nuslėptą nedeklaruotą atliekų kiekį mokesčio tarifas gali dvigubėti, subjektas gali patekti į nepatikimų mokesčio mokėtojų sąrašą.

Bet svarbiausia, kad kaip bebūtų, gavus Aplinkos apsaugos departamento įpareigojimą, turėsite apskaityti visus sistemoje neteiktus duomenis bent nuo 2018 metų. 

 

Nerizikuokite, teikite duomenis. O susidūrus su suvestinių formavimo ir teikimo sunkumais, nedvejokite – kreipkitės į mus.

Susisiekime tel.: +370 620 27 710 arba el.p.: info@gpais.com

Daugiau informacijos apie mūsų teikiamas paslaugas rasite ir www.gpais.com