Vos 13% transporto priemonių technikų Lietuvoje vykdo GPAIS apskaitą

Lietuvoje registruota 15 tūkst. transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą vykdančių įmonių, veiklų ir verslo liudijimus turinčių asmenų (https://bit.ly/38CCKTM). Tačiau vos apie 13% jų praėjusiais metais vykdė apskaitą Vieningoje gaminių, pakuočių ir atliekų apskaitos informacinėje sistemoje (GPAIS).

GPAIS sistema buvo sukurta su tikslu ištraukti įmones iš šešėlio ir turėti didesnį tvarkomų atliekų kiekį bei jo tvarkymą finansuojančių bendrovių skaičių.

Apmaudu, kad tiek daug įmonių vis dar lieka šešėlyje. Jų neapskaitytos atliekos atsiduria komunalinių atliekų konteineriuose arba neteisėtai šalinamos aplinkoje, vietoj to, kad būtų tinkamai tvarkomos atliekų tvarkytojų ir užtikrintų aplinkosauginius reikalavimus. Taip jų atliekų stuvarkymo kaina gula gyventojams ant pečių.

Primename, kad dirbantiesiems su automobilių remontu ar ardymu, yra privaloma vykdyti apskaitą GPAIS. Šios srities veikloje susidaro pavojingos arba nepavojingos atliekos, kurias reikia deklaruoti. To nedarant – įmonėms gresia baudos.

Jei turite keblumų su apskaitos šioje sistemoje vykdymu, nedvejokite ir kreipkitės į specialistus. Dirbame tam, kad palengvintume darbą jums.


Nerizikuokite, nevykdydami ar neteisingai vykdydami GPAIS prievolę ir išvenkite baudų. Susisiekite su UAB GPAIS:

tel.: +370 620 27 710
el. p.: info@gpais.com