D.U.K. Ką laikyti prekiniu vienetu?

Vienas dažniausių klausimų apie pakuočių ir gaminių apskaitą GPAIS sistemoje yra „ką laikyti prekiniu vienetu“?

Juo laikomi vienetai, kokius nustato įmonė pagal savo veiklos specifiką. Jei įmonė importuoja ir tiekia rinkai, perleidžia klientams prekes didesniais kiekiais, prekiniu vienetu galima apskaityti prekių grupę (pvz.: prekių siuntą).

Kaip numatyta Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo taisyklėse, nurodomas prekinio vieneto/ gaminio, kuris supakuotas į šią pakuotę, kodas, arba specialus, unikalus kodas, skirtas identifikuoti šią pakuotę.

Jei įmonė prekiniu vienetu apskaito, pvz.: prekių siuntą, tuomet nurodomas toks kodas, kuriuo ši prekių siunta identifikuojama kituose įmonės dokumentuose.

Jei tam tikrai prekių grupei supakuoti naudojama vienoda pakuotė, tokias prekes galima „sugrupuoti“ ir apskaityti kaip tą patį prekinį vienetą.


Tai – tik vienas iš daugelio dažnai klientams kylančių klausimų. Jų atsiranda daug, dėl painaus apskaitymo GPAIS sistemoje, su kuriuo tenka susidurti jau ketverius metus, nuo pat sistemos įdiegimo.

Lygiai tiek pat laiko dirbame ir mes – UAB „GPAIS“ komanda, sėkmingai padedanti daugiau nei 1200 savo klientų tvarkyti GPAIS apskaitą. Mielai padėsime ir jums! Kreipkitės:

📞 : +370 620 27 710

📧 : info@gpais.com

🌐: www.gpais.com